13 Kasım 2011 Pazar

#2

Günaydınlar herkese, iki haftadır konjonktivit ile boğuştuğum ve sağ gözüm kapandığı için bisikletimi kullanma fırsatı bulamamıştım. Hala aynı dertten muzdaribim fakat bu güzel pazar sabahında bakkala giderken bisiklet kullanmaya karar verdim. Planım eğer normal bir pazar sabahından beklediğim gibi sokaklar boşsa yeni dökülmüş asfalt yolda birkaç tur atmaktı. Şansıma bu fırsatı yakaladım. Bakkaldan sonra gidip gelmesi takribi 400 metre süren caddede iki tur attım. Bu turlarda yine kendimi ve bisikleti kendi amatör çapımda teste tabi tuttum. Asfaltta müthiş bir sürüşü var.
Bisiklet kontrolü konusunda biraz daha zamana ihtiyacım var. Hani Turlarda olur ya, göbek mi ne deniyorsa onun iki yanından geçerler. Bizim burdaki göbeğın sağından geçerken muazzam bir ters kamber, yani yokuş aşağılık durumu var. Sağ gözümü tam olarak kullanamadığımdan mı yoksa denge konusunda problem yaşadığımdan mıdır bilemediğim bir şekilde, bu ters kamber ikinci turumda beni neredeyse kaldırıma kadar atıyordu. Neyse ki toparlayabildim ve evimin yolunu tuttum.
Farkettiğim bir şey, bu bisiklet kullandığım diğer bisikletlerden çok farklı bir yol tutuşa sahip. Doğal olarak lastik yüzey alanının normal bir şehir bisikletiyle karşılaştırılınca çok daha dar olması bunun sebebi.
Gözümün tamamen iyileşmesini bekliyorum. İyileştiği gün hemen bisikletimin üzerine atlayacağım. Daha uzun mesafelerle daha güzel yazılar yazmayı umuyorum.
Sağlıcakla kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder