25 Aralık 2011 Pazar

#3 ve #4

Herkese tekrardan merhabalar.
Soğuk Aralık ayı belki de bisiklete binmek için en uygun zaman değil ama yaklaşık iki ay önce aldığım bisikletime gereken ilgiyi göstermediğim için üzülüyordum. Kadim dostum Emre de aynı düşünceler içerisinde olmalıydı ki konuştuk ve 15 Aralık öğle vakti bir gezintiye çıkmaya karar verdik.
Parkurumuz Bakırköy sahilinden başlayarak bisiklet yolu üzerinde Zeytinburnu'na kadar gidip dönmekti. İlk antrenman olduğu için bu mesafenin bisikleti ve kendimizi tanımamız için yeterli olduğunu düşündük. Hava gayet ılık ve rüzgarsızdı. Zeytinburnu'na geldiğimizde keyfimiz gayet yerindeydi ve Samatya'ya kadar devam etmeye karar verdik. Samatya'da suyumuzu içip biraz muhabbet ettikten sonra  aynı yolu takiben geri dönüşümüzü yaptık.
 17 Aralık Cumartesi günü için Yenikapı'ya gitmek üzere sözleştik. Rüzgar şiddetliydi fakat gözümüzü korkutmasına izin vermedik=) Belki de hata ettik. Yenikapıya geldiğimizde biraz daha ilerlemeye karar verdik. Kendimizi bu sefer de Kumkapı sahilinde suyumuzu yudumlarken bulduk. Biraz oturduktan sonra hava daha da kararmadan geri dönmeye karar verdik fakat kim bilirdi ki zaten geç kalmıştık. Rüzgarı geri dönüş yolunda karşımıza almıştık ve düşük vitesle yavaş bir şekilde ilerliyorduk. Zeytinburnu'na geldiğimizde hava çoktan kararmış ve rüzgar iyiden iyiye şiddetini artırmıştı. Bilen bilir Zeytinburnu sahilinde bir viraj vardır, oranın dış tarafındaki asfalt bölgeden geçerken vuran bir dalga bizi sırılsıklam etti. Soğuk rüzgar ve ıslak kıyafetlerle Bakırköy'e kadar ulaştık.

İlk gün 14 ve ikinci gün 19 kilometre ile güzel bir hafta geçirdiğimizi düşünüyorum.
Bu hafta yağmur çamur sebebiyle binemedik. Önümüzdeki hafta daha fazla materyal belki de fotoğraflarla karşınızda olmayı planlıyorum.
Sağlıcakla kalın dostlar.

edit: Muhteşem header için Barıştık Mı kardeşime çok teşekkür ederim.
Şu adresten kendisini takip edebilirsiniz: http://www.baristikmi.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder